Greške poput one kod 1-0 se ne bi smjele dešavati… golman se može braniti malo silovitije, imate skoro potpunu slobodu u golmanu sa 5 igrača i možete skoro sve. Guranje malo jače je sasvim ok… onda je standard drugačiji. Ali pekara to još uvijek uči. Pieper i ostali nisu izgledali dobro ni tamo, tako je to kada se boriš protiv ispadanja umjesto da se boriš za CL. Postoje određeni nedostaci u kvaliteti koje BVB tada koristi.
Inače nismo bili toliko daleko od BVB-a, čak smo imali i nekoliko ofanzivnih prilika. Ali im je jadno oprošteno… BVB je jednostavno više opljačkan sveukupno i pojedinačno sa većim kvalitetom. Ali nije izgledalo kao drugo mjesto na tabeli.
Čak i ako ste drugi, ne sviđa mi se baš ono što BVB svira. Ali mislim da ekipa ne može učiniti mnogo više. Kovač izvlači maksimum iz toga. Jednostavno ne možete očekivati spektakularan fudbal od Dortmunda u ovom trenutku.
Biće to veoma težak početak druge polovine sezone. Ako stvari krenu jako loše, biće 7 poraza u nizu… to ne bi bila sramota za protivnike, ali s obzirom na tabelu bio bi veliki problem.
Sada smo prošli 6 utakmica bez pobjede i samo 2 remija. To nije dovoljno za ostanak u ligi, a narednih nekoliko dana utakmica će biti teže nego lakše.
Nekako neko mora da okrene prekidač… Sve je sve bliže i bliže, i ne vidim da se zaista možemo smatrati jačim od Mainza, Heidenheima, Paulija ili bilo koga drugog iza nas ili do nas.
Preuzeto uz navođenje izvora: www.transfermarkt.de



